Uudis

Partneriotsing

Revalia Tantsukooli seltskonnatantsu tundidesse on registreerunud ka üksikuid, ilma partnerita huvilisi.
Kui Sulle tundub, et mõni partneriotsingul olev inimene võiks Sulle sobida tantsupartneriks, siis võta palun ühendust
tkrevalia tkrevalia.ee.

Et üksikute huviliste andmeid näha, kliki siia!

 

Uued kursused

UUED seltskonnatantsu ALG- ja JÄTKUKURSUSED
 
PIRITAL            
neljapäeviti alates september 2018
VANAMÕISAS
kolmapäeviti alates september 2018
MURASTES
teisipäeviti alates september 2018

Seltskonnatantsu HARJUTUSÕHTUD:
PIRITAL          
neljapäeviti 19.15-20.30
VANAMÕISAS 
kolmapäeviti 18.30-19.45

Eratunnid pruutpaaridele ja pulmalistele teile sobival ajal, lisainfo helen@tkrevalia.ee
 

professionaalsed tantsukingad

Kinkekaardid

ajalugu

Revalia Tantsukool (edaspidi RT) tähistab 2017. aastal oma tegevuse 38. aastapäeva. Meie tegelik eksistents sai alguse juba 1957. aastal. Olime Eesti pärastsõjajärgne vanim tantsuring. Ühtlasi oli see ka esimene võistlustantsuklubi kogu endises Nõukogude Liidus. Tol ajal tegutseti Tallinna Paberikombinaadile kuuluva kultuuriklubi "Tselluloos" katuse all (tänane Sossi Klubi).

Tantsutreeneritena on meil töötanud sellised tantsupedagoogid nagu Leo ja Helgi Mõttus, Aare Orb, Ilmar Link ja Riina Vasar. Algusaegade edukaim tantsupaar Aare ja Piia Orb tantsis end 7-kordseks Eesti meistriks nii standard- kui ka ladina-ameerika tantsudes, 7 korda võideti ka Rumba Karikas.

 

    1979. a. toimus
    Tantsuklubi Revalia
    taassünd tolleaegses
    Haridus- ja Teadusala
    Töötajate Majas. Tantsu
    õpetasid Aare Orb ja Merle
    Klandorf, kes varem
    võistlesid rahvusvahelises
    tantsuklassis, saavutades
    muu hulgas 5. koha
    standardtantsudes
    Saksamaal,rahvusvahelisel
    Läänemere turniiril, mis
    tolle aja kohta oli eriti hea
    saavutus.

 

Aare Orb ja Merle Mändmaa (Klandorf) võistlushoos

   

Aastate jooksul on RT-st välja kasvanud tuntud võistlustantsijad ja tantsupedagoogid: Aare Orb, Avo ja Tamara Lossmann, Merle Klandorf, Helen Klandorf-Sadam ja Heili Klandorf, Matis Toome, Katrin Kruuse, Olga Kosmina-Lõsjuk, Roger Niitmäe, Kerttu Tänav, Aleksandra Zeregelja, Kerstin Kruuse, Maksim Stepanov, Vjatšeslav Mõlkin, Robert Veskus, Kristiina Prants. Georg ja Elisabeth Kodusaar tegutsevad edukalt bailatino alal. Praegu õpetab meie tantsusportlasi kaheksa kvalifitseeritud õpetajat.

Tänane RT tegutseb lisaks peamajale Tallinnas ka Elvas. Läbi kõigi tegutsemisaastate on meie eesmärk olnud õpetada tantsima igas eas tantsuhuvilisi ja treenida tantsusportlasi.

Oma kooli tantsijatega oleme läbi sõitnud pea kogu Euroopa- oleme võistelnud Aasias ja Ameerikas. Kaugeimad sihtkohad on olnud Malaisia, Singapur, Jaapan, Hong Kong ja mõned Hiina linnad.

Aastatel 1995-2010 on meie tantsupaarid toonud Eesti Meistrivõistlustelt üle 135 kuld-, hõbe- ja pronksmedali, neist 50 viimase 5 aasta jooksul. 2006.a. saavutasid Jörgen Kapp ja Aleksandra Zeregelja Noorte ST-tantsude MM-l 6. ja 10-tantsu MM-l 5. koha. Veel oleme toonud 1998.a Juunioride MM-ilt 7. koha. Kolmel korral on võidetud Juunioride Blackpooli Tantsufestival (2001. Roger Niitmäe-Kerttu Tänav, 2003. Andreas Roosson-Helina Õun, 2006. Rafael Aleksanjan-Mariann Smolski). 2007. aastal saavutasid Vjatšeslav Mõlkin-Kristiina Prants Juunior II Maailma Meistrivõistlustel ladina-ameerika tantsudes VI koha.

Edukalt on esinenud Eesti esimene elukutseline võistlustantsupaar, tänased õpetajad- Matis Toome ja Helen Klandorf-Sadam, kes 1999.a. EM-il saavutasid elukutseliste hulgas 5. koha ja MM-il 9. koha.

1997. a. taaselustasime Rumba Karikavõistluse traditsiooni, mida oli peetud aastatel 1963-1970. Hulgaliselt oleme Tallinnas läbi viinud rahvusvahelisi turniire. Nimekaim neist oli novembri lõpus toimuv Tallinn International Open Cup, mille raames toimus alates 2002. aastast ka WDSF Maailma Karikavõistluste etapp.

2004. a. usaldas rahvusvaheline tantsuspordi organisatsioon WDSF meile Noorte 10-tantsu Maailma Meistrivõistluste läbiviimise, seda koostöös ETSL-ga. 2005. a. korraldasime koostöös ETÕL-ga Elukutseliste Euroopa Meistrivõistluse 10-s tantsus. 2010. aastal viisime läbi Põhjamaade Meistrivõistluse.